Home arrow Analytics, Publications, TV arrow Укртрансінспекцією виявлено більше 1 тис. порушень
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Укртрансінспекцією виявлено більше 1 тис. порушень

Print E-mail

 Перевезення пасажирів на таксі: з початку 2015 року Укртрансінспекцією виявлено більше 1 тис. порушень.

На сьогоднішній день, за оцінками експертів, у м. Києві працює приблизно 20 тис. транспортних засобів, якими здійснюються перевезення пасажирів на таксі. При цьому ліцензії на такий вид господарської діяльності мають 632 суб’єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують 2 789 транспортних засобів.

У зв’язку з виконанням перевезень на ринку таксі автотранспортними засобами без відповідних дозвільних документів щомісячні втрати зведеного бюджету м. Києва можуть досягати майже 4 млн. грн.

Укртрансінспекція продовжує здійснювати заходи державного контролю щодо порушників законодавства у сфері таксомоторних перевезень. Відносно водіїв транспортних засобів, які допустили порушення вимог статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, посадовими особами Укртрансінспекції складаються відповідні протоколи.

З початку поточного року посадовими особами Управління Укртрансінспекції у м. Києві складено 80 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загалом по Україні з початку 2015 року виявлено 1 024 порушення, здійснених водіями, які виконували перевезення пасажирів на таксі без відповідної державної реєстрації як суб’єкта господарювання.

Відповідно до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

У зв’язку із введенням протягом січня – червня 2015 року мораторію на проведення заходів державного контролю стосовно підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців Укртрансінспекцією здійснюються повноваження виключно щодо тих фізичних осіб, які не зареєстровані відповідно до законодавства.

Водночас нагадуємо, що для надання послуг з перевезення пасажирів на таксі перевізники або самозайняті перевізники повинні мати транспортні засоби, що використовуються ними на законних підставах, ліцензію та ліцензійну картку на кожний автомобіль, обладнаний згідно зі ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Водій таксі, що є найманим працівником, повинен перед виїздом на маршрут в обов'язковому порядку пройти медичний огляд. Автомобільний перевізник повинен забезпечити контроль технічного стану транспортного засобу.

Автомобільний самозайнятий перевізник, що здійснює перевезення на власному транспортному засобі, зобов'язаний проходити один раз на рік медичний огляд, за результатами якого видається довідка встановленого зразка, та здійснювати технічне обслуговування транспортного засобу на станції технічного обслуговування, відповідно до регламентних робіт, але не рідше ніж один раз на три місяці.

Зауважимо, що водій таксі зобов’язаний дотримуватися визначеного законодавством режиму праці та відпочинку, бути ввічливим і уважним до пасажирів, мати із собою і пред'являти для перевірки уповноваженим особам передбачені законодавством документи, виконувати вимоги Правил дорожнього руху та правил технічної експлуатації транспортного засобу, виконувати договірні зобов'язання щодо подачі автомобіля, доставки пасажира, умов та розміру оплати, отримувати згоду пасажира на запропонування іншим особам здійснити поїздку.

Крім того, водію таксі забороняється здійснювати перевезення пасажирів, якщо в автомобілі таксі відсутній або не працює таксометр, установлювати за поїздку розмір плати, який не відповідає показанням таксометра, перевозити в автомобілі гострі і ріжучі предмети, пожежонебезпечні, вибухові, отруйні, їдкі, сморідні, наркотичні речовини, вогнепальну зброю без чохлів, інші небезпечні предмети, а також їсти, пити та курити під час руху.

Разом з тим, водій таксі має право відмовити у поїздці пасажирові, який перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, порушує громадський порядок, має при собі речі, заборонені для перевезення, може забруднити салон автомобіля.

Укртрансінспекція наголошує, що водії таксі повинні неухильно дотримуватись вимог автотранспортного законодавства, забезпечувати надання якісних послуг споживачу і найголовніше - пам’ятати, що вони несуть відповідальність за життя і здоров’я пасажирів.

Першоджерело

Обговорення цієї теми на форумі


Administrator, 12-03-2015, hits: 7785
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.