Главная arrow Нормативные новости arrow Киевское такси. Порядок будет?..
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Последние 20 ответов в таких темах форума:

Киевское такси. Порядок будет?..

Версия для печати Отправить на e-mail

Добавлено 13 марта 2008 

     До последнего времени складывалось впечатление, что столичная администрация нескоро доберётся до упорядочения таксоперевозок в Киеве. Однако, оказалось, не совсем так. Копию интересного письма, адресованого из Киевской мерии в Секретариат Президента получила администрация нашего сайта. Поскольку это письмо демонстрирует понимание проблематики рынка такси и, возможно, будет иметь далеко идущие последствия, считаем необходимым привести его полностью:

 УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, тел. (044) 254-12-55 факс 279-89-28, Call-центр (044) 0-51


17.01.2008 № 001-55
на № ____________від___________

Президентові України

Ющенку В.А.Високоповажний Вікторе Андрійовичу!

Київська міська влада стурбована ситуацією, що склалась у сфері таксомоторних послуг у м. Києві.
Серед багатьох невирішених питань, що потребують вирішення, слід відзначити відсутність ефективної законодавчої бази, недосконалість систем ліцензування та контролю у сфері діяльності, що зумовило виникнення недобросовісної конкуренції на ринку таксомоторних послуг і вихід з-під державного контролю цього сектору пасажирських перевезень. Неконтрольований розвиток ринку таксомоторних перевезень призвів до суттєвого зниження рівня безпеки і якості послуг з перевезення пасажирів на таксі.
Згідно з чинним в Україні законодавством господарська діяльність із надання послуг з перевезення пасажирів на таксі підлягає ліцензуванню. Видача ліцензій та контроль за дотриманням перевізниками ліцензійних умов здійснюється Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекцією) Міністерства транспорту та зв’язку України та її територіальними управліннями.
Державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у цій сфері послуг, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що визначають організацію перевезення пасажирів автомобільним транспортом, теж покладено на Головавтотрансінспекцію.
Діюча сьогодні практика ліцензування передбачає видачу ліцензій на таксоперевізництво на всій території України.
За приблизними підрахунками в столиці працює понад 10 тис. таксомоторів щоденно, з них ліцензованих близько 0,5 тис, тобто більше 9,5 тис автомобілів здійснюють таксомоторні перевезення в столиці нелегально, без сплати податків тощо.
Назвати точну кількість таксомоторів, які працюють у столиці, неможливо, оскільки в м. Києві працює багато нелегалів, які ніде не зареєстровані, а легальні перевізники згідно з ліцензією Головавтотрансінспекції Мінтрансзв’язку України можуть здійснювати перевезення будь-де на території України і не реєструватись в органах місцевого самоврядування.
На сьогодні місцеві органи влади законодавчо позбавлені можливості організовувати таксомоторні перевезення на своїх адміністративних територіях.
У 2003 році Всеукраїнською асоціацією автомобільних перевізників (ВААП) було підраховано, що загальна втрата місцевих бюджетів від нелегального таксоперевізництва становить близько 2 млрд. грн. на рік.
Системний аналіз існуючих проблем на ринку надання таксомоторних послуг вказує на неефективність існуючих в Україні систем ліцензування та контролю у сфері послуг таксі. Вивчення досвіду та практики організації таксомоторних перевезень у розвинутих країнах Європи свідчить, що поступове наближення до цивілізованого рівня ринку таксомоторних послуг в Україні можливе при поетапному удосконаленню відносин у системі "пасажир – таксомоторний перевізник (оператор) – місцевий орган влади" в умовах чинного законодавства, яке потребує суттєвого удосконалення.
Враховуючи вищевикладене, та з метою напрацювання пропозицій і проектів законодавчих актів щодо оптимізації діючих в Україні систем ліцензування і контролю у сфері послуг таксі пропоную створити робочу групу за участю фахівців відповідних профільних міністерств, органів місцевого самоврядування та зацікавлених громадських організацій і об’єднань.


З щирою повагою

Голова Л. Черновецький

    И к этому письму - реакция из Секретариата Президента:

 Секретаріат президента: ВХ № 335/2902-01 від 17.01.2008

ГЛАВА
СЕКРЕТАРІАТУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

07.02.08 № 02-02/332
На №_____________

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Щодо поліпшення державного контролю
у сфері таксомоторних перевезень

На ім’я Президента України надійшло звернення голови Київської міської державної адміністрації Л. Черновецького щодо ситуації, яка склалась із таксомоторними перевезеннями у м. Києві.
Відсутність належного контролю за додержанням вимог законодавства у зазначеній сфері призводить до зростання обсягів незаконних перевезень та значних втрат місцевого бюджету.
За дорученням Глави держави просимо вжити заходів щодо вирішення порушеного питання і проінформувати про результати автора та Секретаріат Президента України.

Додаток на 2 арк.

З повагою В. Балога

     Очень бы хотелось надеяться, что эта переписка не останется только на бумаге, а будет иметь своим следствием действительные меры и шаги по приведению рынка перевозок на такси в цивилизованный вид, и не только на территории Киева, но и по Украине в целом.

     Высказать своё мнение и прокомментировать эту информацию вы можете в Такси-форуме нашего сайта в теме: Наведение порядка - лёд тронется?...


Administrator, 13-03-2008, hits: 10475
   
< Пред.   След. >
 

Вход (кроме форума)


Забыли пароль?
Вы не зарегистрированы. Регистрация

 

! Все права защищены. Цитирование, копирование материалов или их частей без текстовой ссылки на Портал Таксопорт (для печатных изданий) или гиперрсылки на taxoport.com (для интернет-ресурсов) запрещено. Примечание: точка зрения администрации может не совпадать с мнением авторов публикаций.