Home arrow News of the Legal Field arrow Kiev taxi. Will be in order?...
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Kiev taxi. Will be in order?...

Print E-mail
 Added March 13, 2008
    Until recently there was an impression, that capital administration will reach ordering in taxi-services in Kiev not so soon. However, it has appeared, not absolutely so. Our site has received a copy of the interesting letter, adressed from Kiev administration to the President of Ukraine . As this letter shows understanding of a problematics of the market of a taxi and, probably, will have far-reaching consequences, we consider necessary to result it completely:
 УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, тел. (044) 254-12-55, факс 279-89-28, Call-центр (044) 0-51


17.01.2008 № 001-55
на № ____________від___________

Президентові України

Ющенку В.А.Високоповажний Вікторе Андрійовичу!

Київська міська влада стурбована ситуацією, що склалась у сфері таксомоторних послуг у м. Києві.
Серед багатьох невирішених питань, що потребують вирішення, слід відзначити відсутність ефективної законодавчої бази, недосконалість систем ліцензування та контролю у сфері діяльності, що зумовило виникнення недобросовісної конкуренції на ринку таксомоторних послуг і вихід з-під державного контролю цього сектору пасажирських перевезень. Неконтрольований розвиток ринку таксомоторних перевезень призвів до суттєвого зниження рівня безпеки і якості послуг з перевезення пасажирів на таксі.
Згідно з чинним в Україні законодавством господарська діяльність із надання послуг з перевезення пасажирів на таксі підлягає ліцензуванню. Видача ліцензій та контроль за дотриманням перевізниками ліцензійних умов здійснюється Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекцією) Міністерства транспорту та зв’язку України та її територіальними управліннями.
Державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у цій сфері послуг, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що визначають організацію перевезення пасажирів автомобільним транспортом, теж покладено на Головавтотрансінспекцію.
Діюча сьогодні практика ліцензування передбачає видачу ліцензій на таксоперевізництво на всій території України.
За приблизними підрахунками в столиці працює понад 10 тис. таксомоторів щоденно, з них ліцензованих близько 0,5 тис, тобто більше 9,5 тис автомобілів здійснюють таксомоторні перевезення в столиці нелегально, без сплати податків тощо.
Назвати точну кількість таксомоторів, які працюють у столиці, неможливо, оскільки в м. Києві працює багато нелегалів, які ніде не зареєстровані, а легальні перевізники згідно з ліцензією Головавтотрансінспекції Мінтрансзв’язку України можуть здійснювати перевезення будь-де на території України і не реєструватись в органах місцевого самоврядування.
На сьогодні місцеві органи влади законодавчо позбавлені можливості організовувати таксомоторні перевезення на своїх адміністративних територіях.
У 2003 році Всеукраїнською асоціацією автомобільних перевізників (ВААП) було підраховано, що загальна втрата місцевих бюджетів від нелегального таксоперевізництва становить близько 2 млрд. грн. на рік.
Системний аналіз існуючих проблем на ринку надання таксомоторних послуг вказує на неефективність існуючих в Україні систем ліцензування та контролю у сфері послуг таксі. Вивчення досвіду та практики організації таксомоторних перевезень у розвинутих країнах Європи свідчить, що поступове наближення до цивілізованого рівня ринку таксомоторних послуг в Україні можливе при поетапному удосконаленню відносин у системі "пасажир – таксомоторний перевізник (оператор) – місцевий орган влади" в умовах чинного законодавства, яке потребує суттєвого удосконалення.
Враховуючи вищевикладене, та з метою напрацювання пропозицій і проектів законодавчих актів щодо оптимізації діючих в Україні систем ліцензування і контролю у сфері послуг таксі пропоную створити робочу групу за участю фахівців відповідних профільних міністерств, органів місцевого самоврядування та зацікавлених громадських організацій і об’єднань.


З щирою повагою

Голова Л. Черновецький

   

And to this letter - reaction from Secretary of the President:

 

 Секретаріат президента: ВХ № 335/2902-01 від 17.01.2008

ГЛАВА
СЕКРЕТАРІАТУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

07.02.08 № 02-02/332
На №_____________

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Щодо поліпшення державного контролю
у сфері таксомоторних перевезень

На ім’я Президента України надійшло звернення голови Київської міської державної адміністрації Л. Черновецького щодо ситуації, яка склалась із таксомоторними перевезеннями у м. Києві.
Відсутність належного контролю за додержанням вимог законодавства у зазначеній сфері призводить до зростання обсягів незаконних перевезень та значних втрат місцевого бюджету.
За дорученням Глави держави просимо вжити заходів щодо вирішення порушеного питання і проінформувати про результати автора та Секретаріат Президента України.


Додаток на 2 арк.

З повагою В. Балога

    

    It would be desirable to hope very much, that this correspondence does not remain only on a paper, and will have as consequence the valid measures and steps on reduction of the market of taxi-transportations in the civilized kind, and not only in territory of Kiev, but also across Ukraine as a whole.

Administrator, 13-03-2008, hits: 10520
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.