Home arrow Analytics, Publications, TV arrow Профспілка: рентабельна ціна послуг таксі в Україні – 5-6 гривень за кілометр
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Профспілка: рентабельна ціна послуг таксі в Україні – 5-6 гривень за кілометр

Print E-mail
 При нинішніх цінах на перевезення таксисти не можуть утримувати свої машини в порядку і надавати якісні послуги. Таку думку в ефірі радіостанції «Голос Столиці» висловив голова профільної профспілки Василь Попик.

Українських таксистів чекають великі зміни. Нові правила роботи на цьому ринку чиновники прописали в черговому варіанті законопроекту «Про перевезення на таксі». Його оприлюднило Міністерство інфраструктури. Обговорення документа триває вже більше чотирьох місяців. Поки владі й бізнесу не вдається знайти компроміс. Найконфліктніші пункти законопроекту – це порядок видачі дозволів, перевезення в інші населені пункти та непомірні штрафи.

Пункт, який викликає у перевізників найбільше обурення - порядок видачі дозволів на надання послуг таксі. Мінінфраструктури хоче, щоб з дня набуття чинності закону вартість дозволу прирівнювалась до однієї мінімальної заробітної плати - 1147 гривень. Вже через рік вартість дозволу зросте у 10 разів, і становитиме - 11 470 гривень. Через два роки такий дозвіл у Києві обійдеться в 50 мінімальних зарплат. А найдорожчі дозволи будуть через три роки після набуття чинності закону. Потрібно буде віддати 100 мінімальних зарплат - 114 тисяч 700 гривень. Виходить, що вже через три роки перевізники, які захочуть працювати на цьому ринку, просто не зможуть це зробити через космічні ціни на дозволи. Ще один спірний пункт законопроекту: ліцензія дає право таксистові працювати в межах тільки однієї адміністративно-територіальної одиниці. Як будуть здійснюватися перевезення в інші населені пункти – поки незрозуміло. Не забула влада й про штрафи. Якщо в автомобілі таксі немає таксометра або він несправний, перевізника чекає штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів. А якщо власник автомобіля буде надавати послуги таксі без відповідних дозволів, йому доведеться заплатити штраф у 500 мінімальних зарплат.

Докладніше про те, що чекає на українських таксистів після затвердження нового варіанту законопроекту Мінінфраструктури, радіостанції «Голос Столиці» розповів голова професійної спілки таксистів України Василь Попик.

«Голос Столиці»: Обговорення законопроекту «Про перевезення на таксі» триває вже кілька місяців. Ми так розуміємо, що учасники ринку зовсім не хочуть бачити цей документ у дії.

Василь Попик: Я б так не сказав. Цей проект закону пройшов дуже серйозне обговорення усіма громадськими організаціями, які хотіли його обговорювати. Його можна назвати проектом компромісу. Але є деякі речі, які нам не подобаються категорично. Не те, що було перераховано. А ось, наприклад: якщо дозвіл буде власністю таксиста, з правом оренди, продажу, успадкування – тоді є сенс у цьому. Якщо ні, то у відмові від ліцензування немає сенсу, як і немає сенсу взагалі піднімати вартість. І другий пункт – ми категорично не згодні з будь-якою регулюючою функцією місцевих органів самоврядування. Тарифи нам встановлює ринок, і нам не треба, щоб їх встановлювали місцеві органи. Якщо місцеві органи хочуть щось регулювати - не проблема, нехай створять систему стоянок, і якщо машина стала на стоянку, то у неї повинні бути ті тарифи, які врегульовані місцевими органами самоврядування. А то у нас у Києві можна нарахувати лише три стоянки таксі. І з приводу вартості. Я хочу ще раз акцент зробити – це для новачків ринку. Ті люди, які сьогодні мають ліцензію, міняють її на дозвіл безкоштовно. Для довідки – сьогодні в Греції, найбіднішій країні ЄС, ліцензія на одну машину: 40 000 євро. Чим дорожче дозвіл або ліцензія, тим більш відповідальний таксист. Це вже світова практика.

«Голос Столиці»: Ліцензію повинен буде купувати кожен таксист окремо, як у Греції, чи служби в цілому?

Василь Попик: Дозвіл купити можуть або самозайняті перевізники, які їздять на своїй машині, або автотранспортні підприємства, тобто ті, які закуповують свої машини.

«Голос Столиці»: Навіщо влада робить неможливим розширення ринку перевезень для служб таксі?

Василь Попик: Через те, що у нас дуже слабо розвинений громадський транспорт, таксисти по суті стали громадським транспортом. Нормальний, європейський рівень тарифу за один кілометр – це вартість одного літра бензину. Розуміючи, що наші клієнти не отримують європейських зарплат, нормальна рентабельна ціна сьогодні – це 5-6 гривень за кілометр. А сьогодні возять по 3-3,5 гривні за кілометр.

«Голос Столиці»: Ви сказали з приводу європейських зарплат. А що робити з європейським сервісом? Погодьтеся, у нас у таксі часто працюють відверті хами.

Василь Попик: Я з вами абсолютно згоден. З 20 000 тих, що підвозять у Києві, діючих ліцензійних карток 1000, тобто менше 5%. Отож 95% ринку в Києві – нелегали. І покарати їх за неякісне обслуговування неможливо. По-перше, ми не говоримо про миттєве підвищення ціни. Ми говоримо про підвищення ціни паралельно з підвищенням якості. Звідки взяти якість, якщо сьогодні у таксиста немає грошей для обслуговування своєї машини?

Раніше повідомлялося, що оборот тіньового ринку легкових автомобільних перевезень в масштабах країни становить понад 20 мільярдів гривень на рік. Про це заявляли у Всеукраїнській громадській організації «Українська таксомоторна асоціація». Тільки в Києві ринок незаконних перевезень оцінюється майже в два мільярди гривень щорічно.

Першоджерело

Обговорення цієї теми на форумі


Administrator, 20-11-2013, hits: 7083
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.