Home arrow Analytics, Publications, TV arrow 85% таксі в Україні працює нелегально
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

85% таксі в Україні працює нелегально

Print E-mail
 Вони не несуть відповідальності за безпеку пасажирів і не поповнюють бюджет. Такий висновок зробили профільні громадські організації, які пропонують реформувати ринок перевезень і вже подали власний законопроект на розгляд Верховної Ради.

     

Світлана Жайворонок,  журналіст:

 - Таксування для Сергія - справа життя. Він офіційно оформив підприємництво, а «залізного коня» екіпірував за всіма правилами: шашечками і таксометром.

Сергій Григоренко,  таксист:

- Пассажир может прочитать, сколько что стоит. Посадка стоит 20 гривен, 1 км - 4 гривны.

Оплата завжди - за лічильником, навіть у моменти, коли інші піднімають ціни вдвічі. До того ж пасажирам видає чек, а їх життя страхує.
 

Сергій Григоренко, таксист:

 - У меня страховкой предусмотрена ответственность за пассажиров. Но она стоит дороже, чем обычный полис.

Таких відповідальних таксистів у столиці, як і по всій країні, - 15%. Інші – нелегали, підсумовують фахівці. Їх професійні навички доволі сумнівні, а якість самих послуг далека від цивілізованих.   

Андрій Антонюк,  голова правління ВГО "Українська таксомоторна асоціація":

- Сьогодні цією діяльністю може займатися будь-хто, і ми фіксуємо випадки, коли люди влаштовуються на роботу за мобільним телефоном, відправляючи SMS-повідомлення. Ніхто машини не оглядає, не оцінює стан водія: чи людина психічно врівноважена, чи – ні!

А від цього страждають не тільки пасажири, а й бюджет: тіньовий обіг таких перевезень складає 20 мільярдів гривень на рік. А податків надійшло лише близько 50 тисяч гривень, кажуть фахівці. І лише реформування зупинить стихійність цього ринку. Ініціатори пропонують власний законопроект, в якому планують перекласти процес ліцензування таксі з Міністерства інфраструктури на місцеві органи влади, а ті регулюватимуть всі питання з перевізниками.    

Дмитро Святаш,  народний депутат, ініціатор законопроекту про перевезення:

- Громадська організація самих перевізників  надає пропозиції щодо замовлення, яке надає органи місцевого самоврядування. Пропозиції щодо типу автотранспортних засобів, які повинні використовуватися в якості таксі та автомобілів на замовлення, яким має бути обладнання…

Передбачена обов'язкова наявність таксометра, який фіксуватиме відстань та видаватиме чек, на підставі якого пасажир зможе поскаржитися на неякісну послугу. Пропонують запровадити і єдиний місцевий тариф на таксі.     

Андрій Антонюк, голова правління ВГО "Українська таксомоторна асоціація":

 - Рада перевізників відстоює інтереси таксі, орган місцевого самоврядування - інтереси громади. Доходять до згоди, визначають міські тарифи (єдиним він буде чи сітка тарифів), залежатиме він від класу автомобілів чи ні.

 Серед пропозицій - покласти контроль на ДАІ за перевізниками, а місцевим органам влади облаштувати стоянки. Можливо, законопроект і недосконалий, зазначають його ініціатори, але на період депутатських канікул є час для громадського обговорення та прийняття слушних пропозицій.

Світлана Жайворонок, Роман Тимошевський, Михайло Кльокта, телеканал "Київ".

Первоисточник

Administrator, 02-07-2013, hits: 7714
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.