Home arrow Analytics, Publications, TV arrow Нелегальні посередники на ринку таксі знімають до 20% комісії – експерт
 RSS Taxoport  Facebook Taxoport  Twitter Taxoport  VK 

Latest 20 replies on forum:

Нелегальні посередники на ринку таксі знімають до 20% комісії – експерт

Print E-mail
 Урядовий законопроект про ринок таксі початково писали не в інтересах пасажира і перевізника, а на користь посередника – диспетчерської служби, вважають експерти.

Дешеві таксі можуть залишитися в минулому. Один із нових законопроектів «Про таксі» може змусити встановлювати на машини з шашечками лічильники, а водіїв зобов'яже періодично проходити атестацію і платити податки.

На першому етапі водіїв таксі зобов'яжуть пройти техогляд. Вимоги до авто будуть стандартними: автомобіль має бути не старшим десяти років та чотиридверним. Згодом, каже голова Профспілки таксистів України Василь Попик, столичних таксистів можуть обмежити у класі авто. В Києві залишать машини, починаючи від D-класу, наприклад, Audi A4, BMW 3, Honda Accord, Ford Mondeo, та вище. А використовувати «Лади», Lanos та Chevrolet Aveo дозволять лише в невеликих містах. Далі планується перехід на єдиний колір таксі, дизайн «шашечок» та оформлення кузова. Зараз, за даними столичної міськдержадміністрації, в Києві працюють близько 20 тисяч таксистів. Втім, лише 5% з них мають відповідну ліцензію і справно платять податки. Якщо законопроект ухвалять, у столиці залишаться 14 тисяч таксистів, а місто щорічно буде отримувати 36 млн. грн. податків і зборів.

У столиці вже представили програму «Київське таксі». Детальніше про це радіостанції «Голос Столиці» розповів голова правління ВГО «Українська таксомоторна асоціація» Андрій Антонюк.

«Голос Столиці»: Коли кияни зможуть їздити у легальному таксі та відчують переваги нової програми?

Андрій Антонюк: Тоді, коли влада і ВР приймуть відповідний законопроект, який дозволить цій галузі працювати в правовому полі. Цей проект має шанси на успіх тільки тоді, коли він буде збалансований, врахує інтереси споживача послуг, легального перевізника і держави. Сьогодні на ринку таксі - хаос, тому що дуже багато дірок у законодавстві, і найбільша проблема – те, що повністю відсутній дієвий контроль за перевізниками на вулиці.

«Голос Столиці»: А цей законопроект про таксі уже збалансований?

Андрій Антонюк: Наша асоціація, яка об’єднує легальних перевізників, подавала свій законопроект восени минулого року до ВР. Зараз він проходить доопрацювання, і будемо повторно його подавати. Профільне міністерство, при якому створено робочу групу, членом якої я є, розробляє свій законопроект, але робота тієї групи, на жаль, малоефективна і дещо закрита. Ми – члени робочої групи – збиралися буквально один раз. Сьогодні запланована презентація цього законопроекту, тому ми побачимо те, що написали виконавці міністерства. Та позиція, яку раніше декларував міністр інфраструктури Борис Колесніков, була правильною. Він говорив, що врегулювання ринку таксі мають передати органам місцевої влади, бо ці ринки є місцевими. Колесніков свого часу говорив, що в таксі обов’язково має стояти таксометр, і це також було правильно. В кінці кожної поїздки пасажиру обов’язково має видаватися чек, що є підтвердженням поїздки. Ідеї були правильні, але ми бачимо, що робилося в робочій групі - мені здається, виконавці, яким було це доручено, ідеї міністра перекрутили. І ми бачимо, що передбачає законопроект, який нам презентували вперше три тижні тому. Ми вважаємо, що він відстоює якісь вузькі інтереси, причому не перевізників і пасажирів, а чомусь радше диспетчерських служб – які є тільки посередниками, що не несуть жодної відповідальності ні перед пасажирами, ні перед перевізниками.

Позиція виконавців, яким доручено написання законопроекту, трошки незрозуміла. Адже в роботі таксі має бути два ключових суб'єкти – це замовник-пасажир і перевізник. Так, як у всьому світі. Тарифи по місту мають бути єдині і зрозумілі, щоб не виникало питань – дешево-дорого. А чомусь виконавці пропонують усіх водіїв зобов’язати працювати тільки з диспетчерськими, і є там така норма, що диспетчерська в місті має бути тільки одна. Звичайно, ці норми трошки незрозумілі, але ми дочекаємося – сьогодні буде презентація цього законопроекту, може. щось змінилося. Нам цікаво буде почути і думку керівництва Мінінфраструктури. Запрошені також депутати ВР і члени комітету транспорту та комітету підприємців.

«Голос Столиці»: Мова йшла про те, що в Києві залишать машини, лише починаючи від D-класу.

Андрій Антонюк: Ні, у нашому законопроекті немає таких пропозицій, все має відбуватися поступово. Першим кроком має стати легалізація. Звичайний перевізник, як правило, не зможе собі купити дуже дорогий автомобіль. Ми пропонуємо, щоб спочатку всі легалізувалися, отримали дозвіл на будь-які автомобілі, почали нормально таксувати в легальному правовому полі. А потім десь через певну кількість років поступово можна вводити якісь вимоги. Не обов’язково одразу щодо автомобілів. Можна ввести норму щодо наклейок збоку, щоб було видно, що це таксі. Наліпити номери дозволів, щоб споживач бачив, що йому надає послуги легальний перевізник, де є відповідальність і зобов’язання, чи його обслуговує нелегал.

«Голос Столиці»: Чи існують дані, скільки саме таксистів мають авто класу нижчого, ніж D?

Андрій Антонюк: Повірте, більшість сьогодні збіднілі, ринок повністю контролюють нелегали. 99% таксистів мають автомобілі не вище класу В. І, на превеликий жаль, старі. Це все треба робити поступово. Треба спочатку ввести людей у правове поле, надати їм якусь підтримку. Чому нелегал сьогодні працює не в правовому полі? Тому що йому невигідно працювати в правовому полі. Він муситиме сплачувати щомісячно податки в розмірі 600 гривень, а це немалі кошти. І нелегал працює поруч із легальним перевізником, не дотримуючись жодних вимог, тобто це є недобросовісна конкуренція. Тому не можна вводити одразу жорсткі класи, жорсткі вимоги до автомобілів. Тоді не стане просто ринку таксі. Таксі дороге, і клас D за один день не з'явиться, для цього мають бути передумови, потрібен час.

«Голос Столиці»: Як підніметься ціна на проїзд у нових таксі після впровадження цієї програми?

Андрій Антонюк: Я не думаю, що розцінки суттєво зміняться, бо сьогодні – на превеликий жаль – посередники, які є нелегальними, знімають з кожного перевезення від 10 до 20% комісії. Наш законопроект пропонує єдиний тариф, щоб перевізник напряму спілкувався з пасажиром. І ті служби, які сьогодні працюють легально, не матимуть підстав змінювати тариф. Тобто тарифи при правильному і поетапному введені законопроектних норм не зміняться глобально. Але при наведенні порядку пасажир відчує суттєву різницю, коли побачить, що його везе професіонал. Бо часом бувають випадки, коли нелегал-таксист потрапляє з пасажиром у ДТП. Наприклад, людина загинула, а таксист просто знімає «шашечки», викидає і каже: «Я його не віз за гроші, а просто підвозив». А в такому разі діють уже зовсім інші юридичні норми.

Першоджерело

Обсуждение этой темы на форуме


Administrator, 15-04-2013, hits: 7235
   
< Prev   Next >
 

Вход (кроме форума)


Lost Password?
No account yet? Register

 

! All rights reserved. Copying of materials or their parts without hiperlink to Portal Taxoport is forbidden.
Please Note: the point of view of administration can not coincide with opinion the authors of publications.